Вітаємо, на RX.UA!

   Даний ресурс є офіційним представництвом в інтернеті друкованого спеціалізованого медичного видання – Довідника Еквівалентності Лікарських Засобів Rx index ™

   Вся інформація про лікарські засоби та їх застосування представлена для ознайомлення і не може вважатися настановою для самостійної діагностики та лікування. Інформація призначена виключно для лікарів усіх спеціальностей, провізорів, клінічних провізорів та фармацевтів, студентів фармацевтичних факультетів вищих медичних (фармацевтичних) навчальних закладів III-IV рівня акредитації, операторів фармацевтичного ринку.

   Для ознайомлення з угодою користувача перейдіть за посиланням: Угода користувача

Покинути сайт
Ознайомлений

Допомога при шизофренії

Не сперечайтеся

Нерідко, коли стикаєшся із симптомами шизофренії, виникає зневіра у власних силах і здатності будь-що змінити. Важливо не сперечатися з близькою людиною, якщо вона в чомусь переконана, а пояснити, що ви сприймаєте те що відбувається по-іншому, але розумієте, що для нього ситуація виглядає саме так.

Детальніша інформація про шизофренію представлена в розділі нашого сайту «Про шизофренію».

Разом обговоріть лікування

  • З’ясуйте, що ваша близька людина очікує від лікування;
  • Обговоріть можливі варіанти медикаментозної терапії, в тому числі пероральні антипсихотичні препарати (які приймають щодня або кілька разів на день) та препарати тривалої дії (які приймають один раз на 2 тижні, один раз на місяць або 4 рази на рік) з тим, щоб спільно з лікарем визначити оптимальний варіант лікування для вашої близької людини;
  • Обговоріть способи спільного відстеження динаміки зміни стану з метою отримання максимального сприятливого ефекту від терапії.

Мотивуйте і надихайте

Якщо близька вам людина хвора на шизофренію, допоможіть їй із прийомом препарату. Важливо переконати пацієнта в тому, що призначений лікарський препарат грає велику роль в поліпшенні його самопочуття, а припинення або нерегулярний прийом препарату часто стають причиною розвитку рецидиву.

Знайте ознаки та симптоми

Пацієнту з шизофренією буває важко розпізнати нездужання, що наближається. Виявити цей стан простіше, якщо розпитати про дію препарату та наявність будь-яких побічних реакцій. Якщо пацієнт повідомить, що відчуває труднощі з дотриманням схеми лікування, або ви помітили у нього симптоми, переконайте його поговорити з лікарем.

Тривожні ознаки:

  • Зменшення тривалості сну та споживання їжі або відмова вставати з ліжка;
  • Нездатність концентрувати увагу;
  • Незвичайні думки та дивне поєднання слів;
  • Недотримання особистої гігієни;
  • Соціальна самоізоляція;
  • Відсутність інтересу та мотивації виконувати повсякденні справи.

Важливо підготуватися до розвитку психотичного епізоду. В цьому випадку зберігайте спокій, зменште кількість відволікаючих чинників у приміщенні та пам’ятайте, що ваш друг або близький може бути наляканий своїми відчуттями та втратою контролю над ситуацією. Вам слід якомога швидше звернутися за спеціалізованою допомогою, тому підготуйте список контактних номерів і адрес екстрених служб, а також контактні дані лікаря.

Ставтеся до проблеми конструктивно

Як і кожен із нас, люди з шизофренією повинні бути впевнені в тому, що чинять правильно. Конструктивний підхід може виявитися більш ефективним, ніж критика. Відкрите обговорення захворювання та переживань також допоможе пацієнту відчути повагу оточуючих і власну значимість.