Вітаємо, на RX.UA!

   Даний ресурс є офіційним представництвом в інтернеті друкованого спеціалізованого медичного видання – Довідника Еквівалентності Лікарських Засобів Rx index ™

   Вся інформація про лікарські засоби та їх застосування представлена для ознайомлення і не може вважатися настановою для самостійної діагностики та лікування. Інформація призначена виключно для лікарів усіх спеціальностей, провізорів, клінічних провізорів та фармацевтів, студентів фармацевтичних факультетів вищих медичних (фармацевтичних) навчальних закладів III-IV рівня акредитації, операторів фармацевтичного ринку.

   Для ознайомлення з угодою користувача перейдіть за посиланням: Угода користувача

Покинути сайт
Ознайомлений

Варіанти лікування шизофренії

Шизофренія — хронічне захворювання, що вимагає тривалого лікування антипсихотичними препаратами.

Існує низка різних лікарських препаратів, які усувають симптоми та знижують ймовірність рецидиву. У кожного з них є свої переваги й недоліки. Лікар розповість про важливі аспекти кожного з методів лікування та обговорить їх з вами і вашими близькими для того, щоб обрати оптимальний варіант лікування.

Незважаючи на значну роль медикаментозної терапії у веденні пацієнтів із шизофренією, в якості допоміжних методів рекомендується застосовувати психотерапію та психосоціальні втручання.

Варіанти лікування, які можуть бути запропоновані до обговорення:

Медикаментозна терапія

  • Антипсихотичні препарати для щоденного прийому внутрішньо*;
  • Антипсихотичні препарати тривалої дії, які можна застосовувати один раз на два тижні, один раз на місяць або 4 рази на рік;
  • Лікарські препарати для усунення можливої ​​побічної дії антипсихотичних препаратів;
  • Інші лікарські препарати для лікування вашого захворювання;

Психотерапія

  • Реабілітація
  • Індивідуальна терапія
  • Когнітивно-поведінкова терапія
  • Навчання родичів

*Деякі антипсихотичні препарати для щоденного прийому внутрішньо випускаються у формі з тривалим вивільненням активної речовини.

Переваги безперервної лікарської терапії

Як і при інших хронічних захворюваннях, вкрай важливо, щоб ви приймали призначений вам препарат у суворій відповідності до вказівок лікаря. Антипсихотичні препарати знижують ризик рецидивів і госпіталізації у пацієнтів, яким вдалося послабити або усунути симптоми хвороби, однак при повторній появі симптомів для профілактики повного рецидиву може знадобитися тимчасове підвищення дози препарату.

Найбільш поширена причина рецидиву — це часткове або повне недотримання призначеної схеми терапії. Частота рецидивів суттєво підвищується, якщо пацієнти не дотримуються схеми прийому призначеного препарату, тому слід приймати ліки в суворій відповідності до вказівок лікаря.

До схеми вашого лікування потрібно включати профілактику рецидивів, яка повинна сприяти дотриманню узгодженої терапії та графіка відвідування вашого лікувального закладу.