Вітаємо, на RX.UA!

   Даний ресурс є офіційним представництвом в інтернеті друкованого спеціалізованого медичного видання – Довідника Еквівалентності Лікарських Засобів Rx index ™

   Вся інформація про лікарські засоби та їх застосування представлена для ознайомлення і не може вважатися настановою для самостійної діагностики та лікування. Інформація призначена виключно для лікарів усіх спеціальностей, провізорів, клінічних провізорів та фармацевтів, студентів фармацевтичних факультетів вищих медичних (фармацевтичних) навчальних закладів III-IV рівня акредитації, операторів фармацевтичного ринку.

   Для ознайомлення з угодою користувача перейдіть за посиланням: Угода користувача

Покинути сайт
Ознайомлений

Працевлаштування при шизофренії

Дослідження показали, що трудова діяльність позитивно позначається на стані здоров’я людей із шизофренією, до того ж у працевлаштованих пацієнтів ймовірність досягти зменшення вираженості наявних симптомів в п’ять разів вища.

Незважаючи на те, що влаштування на роботу здається складним завданням, вирішення його цілком можливе.

Влаштування на роботу

Якщо замислюєтеся про працевлаштування, то зважуючи позитивні та негативні наслідки такого кроку, ви повинні взяти до уваги кілька моментів. Тісна співпраця з лікарем допоможе прийняти рішення, які підходять саме вам та поєднуються з вашим планом лікування .

Якщо ви замислюєтеся про те, щоб почати працювати, тут ви знайдете кілька відповідей на питання, які у вас, можливо, виникли.

Чи здатна робоча діяльність позитивно вплинути на стан мого здоров’я?

Дослідження показують, що тривале перебування без роботи здатне негативно позначитися на стані як фізичного, так і психічного здоров’я. Рішення повернутися до виконання будь-якої роботи може мати широкий спектр позитивних впливів на здоров’я і допомогти запобігти його можливому погіршенню надалі.

Наявність оплачуваної роботи позитивно впливає на:

  • Дохід
  • Розподіл часу
  • Самооцінку
  • Впевненість
  • Мотивацію
  • Емоційне благополуччя

Та робота, яка відповідає вашим навичкам і де роботодавці підтримують вас, особливо добре впливає на психічне здоров’я.

Чому у пошуках роботи краще звернутися по допомогу?

Звернувшись до фахівця по допомогу ви з більшою ймовірністю знайдете роботу; дізнайтеся у свого лікаря про наявні у вашому регіоні служби працевлаштування. Вони нададуть рекомендації, наприклад, щодо розмов про стан вашого психічного здоров’я з потенційними роботодавцями або з колегами по роботі. Крім того, допоможуть впоратися з проявами тривожності, яка зазвичай виникає на початку роботи, побоюваннями, пов’язаними з характером вашого стану або з деякими аспектами медичного анамнезу, які можуть негативно позначитися на вашій здатності знайти роботу.

Які ризики?

Може бути важко спрогнозувати, як саме і коли відбудеться зміна наявних у вас симптомів, але чим довше ви не працюєте, тим важче буде знову почати працювати.

Ви можете відчувати стрес або тривогу з приводу того, що повернення на оплачувану роботу призведе до зменшення будь-яких виплат, які ви раніше отримували, або тому, що вам доведеться говорити про стан вашого психічного здоров’я з роботодавцем.

Ваш лікар допоможе вам подолати ці побоювання або порекомендує когось, хто зможе це зробити.

Які у мене є варіанти?

Якщо ви не відчуваєте себе цілком готовим до повернення на оплачувану роботу, є інші рішення для вас.

Ви можете розглянути такі варіанти як:

  • Навчання
  • Волонтерство

Якщо все ж таки ви хочете повернутися до оплачуваної роботи, варто поговорити зі своїм лікарем і дізнатися, які служби або фахівці з працевлаштування є у вашому регіоні. Вони допоможуть вам підібрати роботу, яка відповідає вашим вподобанням, досвіду та здібностям. Багато людей починають з роботи з частковою зайнятістю, та цей варіант їх часто влаштовує. Інші переходять до роботи з повною зайнятістю, яку виконують із підтримкою або без неї.

Продовження роботи

Дуже часто шизофренія розвивається у віці від 18 до 30 років, тобто в період, який є критично важливим для отримання освіти або для прийняття кар’єрних рішень24

В результаті у багатьох людей із шизофренією через їх стан може не бути шансів отримати ту підготовку, яка необхідна для виконання кваліфікованої роботи. Крім того, від ступеня порушення розумових навичок (іноді їх ще позначають терміном «когнітивні функції)), наприклад, концентрація уваги, пам’ять, розумова діяльність, навички планування та здатність вирішувати проблеми) залежить вірогідність продовження пацієнтом навчання та його здатність зберегти роботу

За допомогою лікування, яке часто складається з комбінації антипсихотичних препаратів та психосоціальних втручань, симптоми наявного у вас захворювання можна зменшити до рівня, що дозволяє вам продовжити або відновити навчання або професійну діяльність. Незважаючи на шизофренію, безліч людей здійснюють великі вчинки та живуть щасливим життям, реалізуючи особистісний потенціал