Вітаємо, на RX.UA!

   Даний ресурс є офіційним представництвом в інтернеті друкованого спеціалізованого медичного видання – Довідника Еквівалентності Лікарських Засобів Rx index ™

   Вся інформація про лікарські засоби та їх застосування представлена для ознайомлення і не може вважатися настановою для самостійної діагностики та лікування. Інформація призначена виключно для лікарів усіх спеціальностей, провізорів, клінічних провізорів та фармацевтів, студентів фармацевтичних факультетів вищих медичних (фармацевтичних) навчальних закладів III-IV рівня акредитації, операторів фармацевтичного ринку.

   Для ознайомлення з угодою користувача перейдіть за посиланням: Угода користувача

Покинути сайт
Ознайомлений

Шизофренія: коли проявляється і в якому віці

Якщо у вас шизофренія, ви бачите світ не так, як люди, що оточують вас. Ви можете чути, бачити та відчувати те, що не чують, не бачать та не відчувають інші (галюцинації).

Ви також можете виявити в себе сплутані та моторошні ідеї, наприклад, впевненість у тому, що люди читають ваші думки, контролюють свідомість або мають намір заподіяти вам шкоду. Ці думки можуть спричиняти у вас тривогу та сповнити ваш внутрішній світ хаосом, лякаючи вас і тих, хто поруч.

Хоча шизофренія може лякати й засмучувати, це зовсім не означає, що життя на цьому закінчується. У певний момент життя шизофренія може зустрічатися приблизно в 1% людей, і це означає, що ви не самотні в своєму захворюванні. Як і інші люди з хронічними або рецидивуючими хворобами, ви можете навчитися керувати своїм станом і жити тим життям, яке вас влаштовує.

Зазвичай шизофренія проявляється в підлітковому та старшому юнацькому віці, проте в деяких випадках люди стикаються з нею вперше після 40 років. Шизофренія вражає як чоловіків, так і жінок, при цьому у чоловіків, як правило, симптоми виникають в молодшому віці.