Вітаємо, на RX.UA!

   Даний ресурс є офіційним представництвом в інтернеті друкованого спеціалізованого медичного видання – Довідника Еквівалентності Лікарських Засобів Rx index ™

   Вся інформація про лікарські засоби та їх застосування представлена для ознайомлення і не може вважатися настановою для самостійної діагностики та лікування. Інформація призначена виключно для лікарів усіх спеціальностей, провізорів, клінічних провізорів та фармацевтів, студентів фармацевтичних факультетів вищих медичних (фармацевтичних) навчальних закладів III-IV рівня акредитації, операторів фармацевтичного ринку.

   Для ознайомлення з угодою користувача перейдіть за посиланням: Угода користувача

Покинути сайт
Ознайомлений

Поради людям що доглядають за хворим на шизофренію

Добре зрозумійте захворювання та його лікування

Щоб надавати близьким хворим людям повноцінну підтримку, важливо досягти розуміння, що таке шизофренія. Медики, які працюють із пацієнтом, мають бути готові до відповіді на будь-які ваші питання про хворобу та її лікування.

Іноді під час нападу люди із шизофренією не здатні до спілкування. У деяких випадках лише близький друг або родич може помітити відмінності їх поведінки або думок. Тому під час прийому у лікаря ви є цінним джерелом інформації. Якщо ви якось пов’язані з пацієнтом з шизофренією, лікарям буде корисно дізнатися про ваш сімейний медичний анамнез, а також про будь-які медикаменти, які приймав пацієнт.

Крім того, під час відвідування лікаря ви можете захотіти поставити питання щодо лікування, ваших побоювань, обговорити, що буде краще для вашого близького. Гарною ідеєю буде заздалегідь записати питання, що виникли, та взяти з собою до лікаря ручку й папір на той випадок, якщо захочете щось занотувати.

Не намагайтеся спростовувати їх переконання

Особам із шизофренією їх власні переконання або галюцинації здаються дуже реальними. Марно казати про їх хибність хворому, але одночасно не варто й погоджуватися з оманами. Варто сказати близькій людині, що ви бачите речі не так, як вона, або не згодні з її твердженнями, але визнаєте, що вона може все уявляти по-іншому.

Вам слід записувати будь-які симптоми, що виникають під час прийому лікарського препарату (звертаючи увагу на дозування). У майбутньому ви зможете розпізнати ознаки рецидиву захворювання. а знаючи, прийом якого препарату в минулому призвів до виникнення несприятливих побічних ефектів, зможете допомогти лікарям якнайшвидше вибрати оптимальний варіант лікування.

Уявіть, що хтось каже вам, що ваше ім’я насправді не ваше ім’я, або що насправді ви живете не на планеті земля, а все, що ви знаєте – це брехня. Саме так може виглядати для пацієнта із шизофренією спроба оскаржити його помилки.

Підтримуйте та підбадьорюйте

Як і кожному з нас, людям із шизофренією важливо знати, що вони чинять правильно. У довгостроковій перспективі позитивний підхід може виявитися більш корисним і ефективним, ніж критика думок і поведінки, які можуть зазнавати змін під впливом захворювання.

Ведіть роз’яснювальну роботу щодо захворювання

Поширена хибна думка про те, що люди із шизофренією – це «агресивні злочинці» або, що вони «мають роздвоєння особистості». Як особи, які здійснюють догляд за пацієнтами, ведіть роз’яснювальну роботу, відкрито розповідайте про захворювання, про його вплив і про те, що при належному лікуванні та підтримці люди із шизофренією здатні жити звичайним життям. Збереження позитивних відносин із близькою вам людиною, хворою на шизофренію, допоможе їй відчути власну цінність та впевненість в своїх силах.

Заручіться підтримкою

Догляд за особою з розладами психічного здоров’я може бути непростим завданням, що чинить істотний фізичний та емоційний вплив на ваше життя. Через це вам важливо одержати підтримку та рекомендації лікаря.