Вітаємо, на RX.UA!

   Даний ресурс є офіційним представництвом в інтернеті друкованого спеціалізованого медичного видання – Довідника Еквівалентності Лікарських Засобів Rx index ™

   Вся інформація про лікарські засоби та їх застосування представлена для ознайомлення і не може вважатися настановою для самостійної діагностики та лікування. Інформація призначена виключно для лікарів усіх спеціальностей, провізорів, клінічних провізорів та фармацевтів, студентів фармацевтичних факультетів вищих медичних (фармацевтичних) навчальних закладів III-IV рівня акредитації, операторів фармацевтичного ринку.

   Для ознайомлення з угодою користувача перейдіть за посиланням: Угода користувача

Покинути сайт
Ознайомлений

Симптоми шизофренії: про перші ознаки і прояви

У чоловіків та жінок, підлітків та людей похилого віку, усі симптоми шизофренії проявляються по-різному. Однак, основні симптоми шизофренії в цілому їх можна розділити на дві категорії:

Позитивні симптоми характеризуються змінами в поведінці або думках пацієнта та часто є першими симптомами шизофренії, наприклад:

  • Галюцинації;
    Людина чує, бачить або відчуває те, чого насправді немає. Галюцинації можуть виникати з боку будь-якого з п’яти органів чуття: слухові, зорові, дотикові, смакові та нюхові. Найпоширеніша форма галюцинацій при шизофренії — голоси.
  • Марення;
    Переконання, що не змінюються навіть за наявності доказів, які суперечать їм, внаслідок чого пацієнт може відчувати труднощі з розмежуванням реальних і нереальних відчуттів.
  • Безладне мислення;
    Формування довільних асоціацій через труднощі з організацією думок.
  • Збудження;
    Підвищене напруження та дратівливість.

Негативні симптоми характеризуються втратою функцій, властивих цілком здоровій людині, наприклад:

  • Відсутність прагнення діяти або ініціативи;
    Тривале перебування в ліжку без будь-якого бажання щось робити. Може зникнути потреба стежити за собою та своїм зовнішнім виглядом.
  • Соціальна самоізоляція / депресія;
    Тривале перебування на самоті та відсутність бажання бачити інших людей.
  • Апатія;
    Відчуття порожнечі й відсутність прагнення доводити до кінця заплановані справи.
  • Відсутність емоційного відгуку;
    Відсутність нормальних ознак емоцій. Нездатність відчувати сум і радість. Маловиразна міміка. Більшість людей із шизофренією протягом життя переживають кілька психотичних епізодів (періодів із переважанням позитивної симптоматики). У ці моменти порушуються багато аспектів вашого життя, в тому числі відносини з оточуючими, робота або навчання, сімейне життя та здатність до спілкування.

У періоди між психотичними епізодами симптоми хвороби можуть не чинити істотного впливу на ваше повсякденне життя та не турбувати. Однак, через хронічний і рецидивуючий характер хвороби вам може знадобитися тривале лікування, яке дозволяє контролювати ваш стан. Важливим його елементом, як правило, є медикаментозна терапія. Такий підхід до лікування характерний для багатьох хронічних захворювань, наприклад, цукрового діабету й астми, при яких для усунення симптомів потрібна тривала чітко визначена лікарська терапія.

Ситуацію посилення або відновлення симптомів шизофренії після періоду поліпшення називають рецидивом захворювання. У період загострення пацієнти часто виявляють, що інтенсивність симптомів, які вони відчувають, не нижча, ніж у перший епізод шизофренії. У разі припинення прийому препаратів імовірність рецидиву вища, часто він настає протягом декількох тижнів після прийому останньої дози препарату. Проте, перебіг рецидивів можна контролювати шляхом відновлення й успішного застосування медикаментозної терапії.